Головне: Вибрати постільну білизну легко, якщо ви знаєте, що шукаєте. Основний принцип при виборі постелі – купуйте найкраще з того, що ви можете собі дозволити купити. Адже вам спати на ньому щонайменше 8 годин на добу.
Постільна білизна - це одна з найважливіших складових вашого ліжка. Чим вища якість обраної вами білизни, тим комфортнішим буде ваш сон. Чи варто всю увагу зосередити на виборі подушок, ковдри, але забути, що саме постільна білизна має надавати вашій спальні елегантність та забезпечувати комфортний сон.
Найпростіше надати новий вигляд вашій спальні, купивши нову постільну білизну.
Почнемо із вибору дизайну білизни.
Існує одне головне правило: колірна гама постільної білизни має підходити під загальний дизайн спальні. Найпростіше рішення – це класичні пастельні тони чи білий колір. А фахівці рекомендують романтичній натурі білизну з усілякими рюшечками, квітами, букетами троянд. Рішучим та вольовим людям підійдуть комплекти білизни яскравих кольорів або виконане у східному стилі. Спокійним та врівноваженим натурам радять теплі тони та малюнки на рослинну тему, діловій людині варто звернути увагу на однотонні жакардові тканини. Красу спальних меблів із натурального дерева вигідно підкреслить комплект білизни синьо-білих кольорів.
Але головне, щоб дизайн білизни вам подобався ... і вся краса білизни не зблікла після першого прання. Тому вибирайте білизну торгових марок, що добре зарекомендували себе. Ми пропонуємо такі саме марки.
Зрозуміло, дизайн білизни має велике значення - тішить око, підходить під інтер'єр спальні, але на сон особливо не впливає! Можна комфортно спати і на "голубенькому з квіточками" і якщо це щось на кшталт "вирви-очей" - вся справа смаку... Що дійсно чутливо впливає на якість сну - це тканина, з якої виготовлена ця білизна. Це насамперед натуральність цього матеріалу: бавовна, льон, шовк, у крайньому випадку, віскоза. Матеріал має бути гігроскопічний, тому що хочемо ми того чи ні, наша шкіра виділяє вологу. Не вірте, коли вам будуть говорити про чудові якості синтетичних матеріалів, згадайте чи змогли б ви подарувати комусь пластмасові квіти.
Детальніше про натуральні волокна і типи тканин, що виготовляються з них.
Це насамперед бавовна - не дорогий і практичний матеріал, з якого виготовляється більшість комплектів постільної білизни. При виборі білизни (тканини) – найпростіший спосіб оцінки якості тканини – це вага! Вага визначає щільність тканини, щільність тканини впливає на зносостійкість білизни - чим щільніша тканина, тим міцніша білизна. Звичайно, немає на увазі брезент (жарт). Справа в тому, що для виготовлення якісних тканин використовуються тільки сорти тонковолокнистої бавовни (найвідоміший - єгипетський). З бавовни виготовляється кілька типів тканин, що відрізняються видом переплетення ниток.
Батист – відрізняється рідкісним переплетенням ниток, тканина дуже легка, повітряна. З батиста, як правило, виготовляються весільні комплекти, які не передбачають часте використання. Недолік - дуже тендітна, не витримує агресивне і часте прання.
Ситець - легка та дешева бавовняна тканина. На жаль, якість ситців, що виготовляються в наш час, залишає бажати кращого, на відміну від ситця, який вироблявся на мануфактурах в давні часи. Для червоних прапорів якість була не важлива. Тому білизна із ситцю це дешево, але не довговічно.
Найпоширеніший тип тканини це бязь і ранфорс (посилена бязь).
Це дуже практична тканина, що не вимагає особливого догляду, комплекти виготовлені з неї витримують незліченну кількість прань. За вартістю постільна білизна з бязі набагато дешевша за сатинову, але дорожча за ситцеву, і прослужить вам вірою і правдою кілька років.
Поплін - тканина на 100% що складається з бавовни, з щільною і м'якою фактурою, приємна на дотик, має поперечні рубчики. Поплін більш зносостійкий ніж бязь, тому що у виробництві використовується нитка щільнішого кручення ніж у бязі. При пранні дає меншу усадку ніж бязь.
Перкаль - це високоякісна бавовняна тканина, що відрізняється великою щільністю переплетення ниток.Висока щільність надає тканині міцності, стійкості до численних прань. Перкаль також відрізняє гарну гігроскопічність і шовковистість на дотик. має поперечні рубчики.
Твілл - бавовняно-паперова тканина з саржевим переплетенням ниток. Твілл має характерну діагональну структуру. Постільна білизна з твілу відмінно стирається, добре "дихає", швидко сохне, не помається. По суті це вдала середина між білизною з бязі та сатину (якість сатину за ціною близькою до бязі).
Сатин – лідер серед тканин для постільної білизни. Цю блискучу та щільну тканину, виготовлену з крученої бавовняної нитки подвійного плетіння, відрізняє легкість, шовковистість, міцність. Сатин практично не меніться, дуже приємний на дотик, нагадуючи шовк. витримує 200-300 прань і лише через довгий час може трохи потьмяніти.
Лляна тканина - найстародавніша. Її використовували ще у Стародавньому Єгипті. Полотно з льону виходить тонке, але міцне і шкарпетки. У Європі дорога лляна білизна відноситься до класу "люкс", у нас поки що на неї ціни не європейські, але й вибір дуже мізерний.Шовк - чудовий природний терморегулятор - у ліжку з шовковою білизною чудово "дихається", шовк швидко вбирає і віддає у зовнішній простір, що виділяється нашим тілом вологу. Шовк легкий, міцний, приємно холодить тіло. Це дуже стильно та красиво. Мрія... Але шовк буває різним. І в нашій країні зазвичай зустрічається не той, про який варто мріяти. Дешевий китайський і турецький шовк віднести до вишуканих можна тільки не спавши на білизні з нього. Втекла ковдра, полетіло простирадло - це про нього. Ожеледиця в ліжку... Справжній японський шовк найякісніший, але й найдорожчий. Це не слизька тканина, а шкіра східної красуні. Шукайте, може вам пощастить знайти постільну білизну із справжнього японського шовку.
Імітацією шовку є віскоза - гладка та блискуча тканина, виготовлена з натуральної целюлози, що вперше з'явилася ще наприкінці XIX століття. Основною перевагою цього матеріалу може по праву вважатися гігієнічність, тому віскозу використовують навіть під час пошиття одягу для дітей. Крім того, завдяки чудовій повітропроникності, і взимку, і влітку ваша шкіра активно провітрюватиметься. Великий недолік віскози - вередливість у пранні.
Вироби з віскози можна прати виключно вручну або в пральній машині, якщо вона передбачає функцію дбайливого або ручного прання, з використанням м'якого засобу для чищення. Викручувати речі не рекомендується, тому що мокра віскоза не має міцності.
Взагалі, що стосується догляду за білизною, то важливо дотримуватись рекомендацій, зазначених на етикетці, звертаючи увагу на всі символи. Як правило, перед першим використанням білизну бажано випрати, що забезпечить максимум комфорту для сну. При цьому перед пранням вивертайте білизну на виворітний бік для збереження насиченості фарб.
Визначилися з кольором, матеріалом, а розміром? Перш ніж купувати постільну білизну, оцініть розміри свого ліжка, матраца, подушок і ковдр (якщо, звичайно, ви не вирішили заодно і їх поміняти). Наприклад, навіть висота матраца грає роль при виборі постільної білизни - висоту додати до ширини матраца, щоб зрозуміти яке простирадло вам потрібне. На щастя, все не так складно, і в наш час стандартизації, є і стандарти на розміри постільної білизни та матраців, і ковдр із подушками.
Основні розміри комплектів білизни:
- дитячий: простирадло 100х150 см, підковдра 112х147 см, наволочка 60х40 см
- полуторний: простирадло 150х215 см і більше, підковдра 145х210 см, наволочки 50х70 або 70х70 або 60х60 см
- полуторний європейський: простирадло 180х220 см і більше, підковдра 160х220 см, наволочки 50х70
- двоспальний (український): простирадло 200х220 см і більше, підковдра 175х210 см, наволочки 50х70 або 70х70 або 60х60 см
- євро (кінг-сайз): простирадло 220х240 см і більше, підковдра 200х220 см, наволочки 50х70 або 70х70
Ну можемо переходити до покупок