Ви задумалися про купівлю нової ковдри... і розгубилися: всі різні ковдри, як зрозуміти що мені потрібно У цьому короткому огляді ми спробуємо допомогти Вам у цьому виборі.
А це ще й на 90% сила звички. Якщо одна людина звикла спати під вовняною ковдрою, то цей тип ковдр для нього найкомфортніший, а інша людина, яка звикла до пухової ковдри, відстоюватиме свою думку, що краще за пухову ковдру нічого немає. Загалом, обидва мають рацію, і змінювати своїх звичок і не слід. Інша справа, якщо ковдра не зігріває або, навпаки, створює відчуття "паркості", тоді варто подумати про зміну типу наповнювача ковдри. Якщо у Вашій спальні сильне опалення, або Ви купуєте ковдру для теплої пори року, ми порадили б купити полегшену ковдру. Для звичайних умов життя в місті краще мати 2 ковдри - одна полегшена, друга стандартна за теплотою. Для "мерзляків" або для відпочинку в умовах слабкого опалення є спеціальні теплі ковдри.
Основні розміри ковдр:- 110х140 см (дитяче)
- 140х205 см (полуторне)
- 155х215 см (полуторне)
- 172х205 см (подвійне)
- 200х220 см (євро)
- 220х240 см (кінг сайз)
Основні види ковдр:
- Пледи, жаккардові ковдри, махрові покривала і тп.
- Ковдри з наповнювачами (квілти, від англ. quilt)
У нашому магазині представлені пледи, включаючи махрові покривала-пледи, так і ковдри з різними наповнювачами.
Технологічно ковдри з наповнювачами поділяються на стьобані та касетні.
Касетна ковдра складається з кількох відділень-касет. Відмінність касетної ковдри від просто стьобаної в тому, що верхнє полотно в місці прошивки (з'єднання) з нижнім полотном відокремлено перегородкою по всьому периметру касети. Тим самим досягається рівномірний розподіл наповнювача по всій площі ковдри без будь-яких потоншень у місцях простежки.
- гусячий пух, гагачий пух
- вовна "меринос", кашемір, верблюжа вовна
- бавовна
- шовк "туса"
- волокна льону
- різні штучні волокна
Ковдра покликана зігрівати тіло людини під час відпочинку. Це досягається тим, що створюваний ним повітряний прошарок є перепоною для віддачі тепла тіла людини в навколишній простір.
Але це єдина функція ковдри. Більш важливим його якістю є поглинання вологи (випаровування тіла), і відведення її в навколишній простір. Тобто хороша ковдра працює як кондиціонер, або як кажуть фахівці: ковдра "дихає". І саме вирішальне значення для "роботи" ковдри як кондиціонера має наповнювач ковдри. Наповнювач, своєю чергою, визначає тип тканини чохла ковдри.
Мабуть найкращим "кондиціонером" вважається шерсть, яка може увібрати вологи до 30% своєї ваги, залишаючись на дотик сухою (для порівняння: синтетичне волокно може вбирати лише 2%). При цьому волога дуже швидко випаровується і виводиться із вовни.
Компанія "Біллербек Гмбх" розробила у Франції спосіб прання, при якому шерсть очищається без хімічних добавок за рахунок використання власного вмісту ланоліну в шерсті.
Аналогічну властивість має і пух водоплавного птаха. Це насамперед гагачий і гусячий пух.
Як чохл для вовняних ковдр використовуються бавовняні тканини невеликої щільності, в той час як для пухових ковдр застосовуються спеціальні щільні тикові тканини. За рахунок цього, пухові ковдри трохи гірше поглинають вологу, зате за вагою вони набагато легші вовняних, вони як би "невагомі".
Інші наповнювачі тією чи іншою мірою мають переваги і недоліки вовни та пуху, і навряд чи можуть на 100% замінити їх. Єдина перевага штучних наповнювачів, полягає в тому, що вони нейтральні для алергіків, або правильно сказати є гіпоалергенними та їх простіше чистити – можна прати.
І ще пару порад при виборі ковдри:
ЦІНА - не шукайте найдешевшого, адже Ви купуєте для себе улюбленої/-ого, це Ваш міцний та комфортний сон. Добре подумайте при виборі – адже Ви купуєте предмет гігієни.
ПОСТІЛЬНА БІЛИЗНА - при виборі розміру ковдри беріть до уваги розміри постільної білизни, що є у Вас.